Autor: Janice Evans
Datum Stvaranja: 1 Srpanj 2021
Datum Ažuriranja: 6 Svibanj 2024
DreamHack Winter 2016 & dvotočka; Ognjište Grand Prix Recap - Igre

Ove godine Ognjište Grand Prix je održao svoj konačni događaj ovog vikenda na DreamHack Winter 2016. Igrači su se natjecali jedni protiv drugih u nadi da će osvojiti svoj dio nagradnog fonda od $ 27,500. Što je još važnije, ovo je bio prvi veliki događaj u kojem su igrači mogli zaraditi bodove za 2017. godinu Ognjište Prvenstvo.

Prva dva dana događanja uglavnom su se sastojala od šesnaestog kruga švicarske pozornice. Tijekom ove faze natjecanja, mnogi favoriti fanova su eliminirani. Igrači kao što su Firebat, Sjow i Reynad nisu uspjeli napredovati u sljedeći krug. Čak i branitelj svjetskog prvaka Pavel nije uspio napredovati tek nakon 4-4.

Nakon švicarske faze, preostalih 16 igrača natjecalo se u jednom eliminacijskom turniru. Iako mnogi poznati igrači nisu uspjeli ući u ovaj krug, neki su ostali. Jedan od omiljenih favorita koji je ostao bio je SuperJJ za kompleksnost igre. Nakon 7-2 na švicarskoj pozornici, SuperJJ je izgledao kao natjecatelj za Grand Finale. Međutim, njegove nade su okončane u osmini finala kada ga je relativno nepoznati igrač, Weghuz, pobijedio 3: 1.

Weghuz bi nastavio do finala gdje bi se suočio s GamerOrginovim Mitsuhideom. Mitsuhide je prvi izvukao krv, osvajajući prvu utakmicu sa svojim druid palubom protiv palube Weghuzovog zoološkog vrta. Weghuz je, međutim, uzvratio pobjedu u susretu zrcala Druida i pobijedio palubu Weghuzovog zoološkog vrta. Međutim, Mitsuhide neće lako pasti. Uspio je pobijediti u posljednje dvije utakmice sa svojim Hunter palubom, pobijedivši Weghuzov Druid deck, kao i njegov Warrior koji mu je omogućio da pobjedi u 3-2. Cijeli njihov epski Grand Finals može se pogledati u nastavku:

Sa svojom pobjedom, Mitsuhide je osvojio ne samo 8.000 dolara, nego je i zaradio 15 Ognjište Prvenstvo Tour points za 2017 krug. Ostatak nagradnog fonda je podijeljen između drugog mjesta Weghuz, a treće / četvrto mjesto završilo je Und33d i TheFallen.

Nadalje, ovi igrači, kao i svi ostali koji su završili u top 16, su nagrađeni Ognjište Prvenstvo Tour points. Ove točke će dati tim igračima dobar start u ono što obećava da će biti uzbudljiva godina za Ognjište Prvenstvo.